Co je vlastně tedy litecoin? Jedná se o velmi známou a rozšířenou kryptoměnu. Zároveň se jedná též o peer-to-peer platební síť, ve které je tato kryptoměna používána. Jednoduše lze prohlásit, že se jde o mladší verzi bitcoinu. Ideou bylo, aby byla k bitcoinu dána levnější varianta, tj. ke zlatu dát i stříbro. Tvůrcem této virtuální měny je Charlie Lee.
Litecoin je digitální měnou, která začala využívat coby jako první algoritmus scrypt. Můžete se setkat se zkratkou, ktrá je LTC. Podstata spočívá v navržení měny, kdy tak nikdo nemůže měnu jakkoli ovlivnit, poškodit či padělat. Není k dispozici žádný centrální bod, jenž by mohl o síti rozhodovat.
Proč používat tuto kryptoměnu?
Možná se někteří mohou domnívat, proč právě začít s touto měnou, když je tu známější alternativa v podobě bitcoinu. Věřte, že litecoinové transakce jsou velmi levné. I když výroba litecoinu je náročná a stále více lidí používá bitcoin, má litecoin své přednosti. Už jen kvůli výhodné transakci, kde nezáleží ani na objemu, se vyplatí o této kryptoměně uvažovat.
Těžba litecoinů bez speciálního hardwaru je však prakticky nereálná. Proto je zapotřebí investovat do kvalitního zařízení, kdy tak máte záruku, že těžba litecoinů bude efektivní. Jestliže byste chtěli uskutečnit získání a těžbu této kryptoměny bez speciálního hardwaru, bude to jednak velmi prodělečná a takřka nemožná záležitost.
Hodnota virtuální měny
Všechny měny zkrátka mají hodnotu takovou, jaká jim je společností přisouzena. Vše je prakticky založeno na poptávce a nabídce. Co se týče litecoinu, tak tvůrci se zpočátku obávali. Přeci jen přijít na trh s novou měnou je vždy risk. Jelikož je výroba velmi náročná, z tohoto důvodu běží litecoiny na bázi postupného obchodování. Tím tak byla zamezena případná devalvace a potenciální značné ztráty. Vývoj byl progresívní, tím tak bylo reálné řídit a mít sledování reakce i situace na trhu pod kontrolou.