Jejich mytí
Čím častěji si své vlasy myjete, tím více se vám mastí. To je holý fakt. Každodenní mytí vlasů pro ně není příliš zdravé. Zkuste jejich mytí omezit alespoň obden a zanedlouho uvidíte změnu k lepšímu. A jak správně vlasy umývat? Voda by neměla být příliš horká ani příliš studená. S výběrem šamponu se poraďte se svojí kadeřnicí, nebo pečlivě nastudujte složení a snažte se vyhnout silikonům.
Vybírejte i podle typu vašich vlasů, není potřeba používat šampon proti lupům, když žádné nemáte. Pokud máte vybraný správný šampon, vlasy namočte a důkladně šampon vmasírujte, můžete jej nechat chvíli působit. A co dál?
Jen umýt nestačí
Po jejich umytí by měla přijít na řadu maska. Nějaký vzpruha pro vaši pýchu. Tak jako pečujete o svou kůži různými tělovými mléky a zobete vitamíny, měla byste pečovat i o vlasy. Voda je totiž vysušuje, proto jim v této fázi dodejte energii ve formě masky, ale použít můžete i obyčejný kokosový olej na vlasy Nakliceno. Vlasům dodá lesk a potřebné vitamíny. Masku či olej nechte působit, ideálně čtvrt hodiny, ale pokud spěcháte, postačí i pět minut a opláchněte. Posledním krokem je kondicionér či balzám, aby se tělo vlasů zavřelo a uchovalo si energii, kterou jste jim dopřáli maskou či olejem. Balzám vmasírujte do hlavy a opláchněte.
Vlasy usušte ručníkem a vyhněte se fénování, kterým vystavujete vlasy zbytečně vysokým teplotám. Pokud spěcháte a fénování je nutné, použijte přípravek na ochranu proti vyšší teplotě.
Nadýchané a lesklé
Pokud nanesete masku a balzám správně, vaše vlasy i vy to oceníte. Budete si připadat, jako když odcházíte od kadeřníka. Vlasy budou na dotek jemné a vy jimi můžete oslnit své okolí. Nejedna kolegyně v práci se vás určitě zeptá, jestli jste byla u kadeřnice a vy jí můžete hrdě říct, že o své vlasy umíte správně pečovat. Pokud trpíte lámavostí či vypadáváním vlasů, zkuste se poradit s lékárníkem, jaké vitamíny tělu dodávat, aby se váš problém vyřešil.