V současné době totiž není vůbec nutné se nějak zvlášť namáhat při zazimování. Stačí k tomu jen několik málo kroků a výsledek bude perfektní. Kupříkladu použít některý ze zazimovačů, který se používá k ošetření bazénové vody před tím, nežli na nezbytnou dobu přikryjeme naše koupaliště plachtou a budeme nostalgicky vzpomínat na krásné a teplé léto.
§ Ještě před tím, nežli usedneme do křesla u krbu, je zapotřebí zabránit tomu, aby voda na našem bazénu zamrzla.
§ Stěny by se tlakem zamrzající vody mohly poškodit.
Aby k tomu nedocházelo, je vhodné instalovat na hladinu dilatační plováky.
o Pomocí oček je spojíme do řetězu o délce, která odpovídá nejdelšímu rozměru bazénu.
§ Což znamená, že u obdélníkových a čtvercových bazénů se řada dilatačních plováků vloží na hladinu po úhlopříčce.
§ Pokud jste majitelem oválného typu bazénu, pak instalujte tyto pomůcky proti zamrzání v linii delší osy.
§ Kruhové bazény mají nejdelší linii přes čáru průměru.
Myslete na další sezónu
Plováky jsou ve vodě ve svislé poloze a díky svému pružnému tělu, které je vyrobeno z kvalitního plastu, jsou odolné tlaku i působení nízkých teplot.
§ Na konci koupací sezóny je možné u prodejce https://www.chlorito.cz/zimni-dilatacni-plovak-s-dopravou-zdarma/využít dopravu zdarma.
Váha jednoho kusu dilatačního plováku je něco málo přes dva kilogramy. Jeho délka činí padesát sedm centimetrů. Někteří majitelé bazénů používají místo plováku například plastové láhve, které jsou naplněné pískem. I tak lze problém zamrzající vody řešit. Speciální dilatační plováky jsou ale rozhodně vhodnější, protože jsou přímo vyrobeny k těmto účelům. Jejich vlastnosti jsou tedy přesně uzpůsobeny problému, který mají řešit. Nenechte tedy svůj bazén zamrznout a poškodit. Jaro tu bude opět co nevidět a vy si určitě budete chtít opět užívat vodních radovánek.